Inwestycja w jakość – dźwig windowy

Inwestycja we własne mieszkanie to jedna z najpoważniejszych inwestycji i decyzji w życiu człowieka. Dla wielu osób jest to lokata na całe życie, bądź długi okres czasu. Z tego powodu bardzo ważne jest to, aby była ona przemyślana pod każdym względem. Oczywiście podstawą jest wkład finansowy. Warto jednak dokładnie przeanalizować ofertę i zdać sobie sprawę za co dokładnie płacimy. Czy udogodnienia, które dziś wydają nam się zbędne nie będą nam konieczne w przyszłości? Posiadając wieloletnie już doświadczenie, a także mnóstwo opinii właścicieli mieszkań zdecydowaliśmy, że nasza obecna realizacja „Pod Jabłoniami” powinna wejść na nowy poziom standardu i jakości. W cyklu artykułów chcielibyśmy przedstawić Państwu co wyróżnia naszą inwestycję, oraz jakie udogodnienia wliczone są w jej cenę.

  widok 1 W pierwszym tekście chcielibyśmy zwrócić uwagę na zastosowanie windy w naszym budynku. Do tej pory na rynku tarnowskim dominował trend budowania obiektów o takiej wysokości, aby nie było konieczne stosowanie windy. Tak były projektowane również nasze poprzednie inwestycje. Powód był bardzo prosty – zastosowanie dźwigu windowego zwiększa koszty budowy, a co za tym idzie cenę mieszkań. Standard życia nieustannie się jednak zwiększa i zauważyliśmy, że coraz więcej osób jest zainteresowanych takim rozwiązaniem. Nawet osobom młodym, którym pokonywanie stopni na klatkach schodowych przychodziło z łatwością, po latach stwierdzały, że najbardziej brakuje im właśnie windy. Niejednokrotnie na takie wnioski nie trzeba czekać latami. Wózki dla dzieci czy cięższe zakupy dają się mocno we znaki tym, którzy co dzień muszą pokonać kilka kondygnacji. Winda jest także nieocenionym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin.

widok 2Przygotowując bilans zysków i strat zdecydowaliśmy, że nasz budynek będzie wyposażony w windę. Wybraliśmy rozwiązanie firmy KONE ze względu na połączenie energooszczędności, komfortu jazdy oraz ciekawego i nowoczesnego designu. Zastosowane przez nas rozwiązanie uzyskało klasę energooszczędności A. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu systemów energooszczędnego napędu, oświetlenia oraz odzyskiwania energii. Dzięki wszechstronnej kontroli każdego urządzenia firma KONE zapewnia cichą, płyną oraz pozbawioną drgań podczas ruchu pracę dźwigu.

klasa

Od strony technicznej winda będzie charakteryzowała się następującymi parametrami:

  • Typ dźwigu: elektryczny, bez maszynowni
  • Udźwig nominalny: 1000 kg lub 13 osób
  • Prędkość: 1 m/s
  • Typ drzwi: dwupanelowe, teleskopowe
  • Podwójny układ hamulców elektromagnetycznych
  • Układ alarmowy z systemem bezpośredniej komunikacji z Centrum Zgłoszeniowym KONE

widok 3

Wysoka jakość produktu połączona jest z atrakcyjnym wyglądem, na który pracują doświadczeni projektanci. Wnętrze kabiny będzie wykonane z paneli tłumiących drgania ze stali nierdzewnej. Sufit ze stali malowanej proszkowo z oświetleniem fluorescencyjnym. Kabina wyposażona będzie w lustro oraz poręcz z zaokrąglonymi zakończeniami. Za sterownie odpowiedzialny będzie nowoczesny i ergonomiczny panel z segmentowym wyświetlaczem LCD.

panel

Bardzo ważny jest fakt, że winda będzie wyjeżdżała z najniższego poziomu budynku, czyli z poziomu garaży i komórek lokatorskich. Dzięki temu nie będzie konieczności pokonywania ani jednego stopnia, aby dostać się na docelową kondygnację. Pomimo tego, że winda będzie pracować bardzo cicho, sam szyb windowy będzie dodatkowo wyizolowany. Nie ma zatem obaw, że praca windy będzie uciążliwa dla mieszkańców. Jesteśmy przekonani, że docenią Państwo zaproponowane przez nas rozwiązanie i stanie się ono nie tyle wygodą, co standardem przy kolejnych inwestycjach. W razie jeszcze bardziej szczegółowych pytań zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w godzinach od 8.00 do 17.00 Wciąż posiadamy wolne mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Serdecznie zapraszamy.

 

*do prezentacji wykorzystano materiały pochodzące od producenta: firmy KONE Sp. z o.o.
** przedstawione w prezentacji zdjęcia są zdjęciami poglądowymi